2017 Results

Track & Field

Female 11-12 100 Meters
7/23/2017
1.KIMORA NORTHRUP (, CO)
2.TIERRA GOODGAIN (, CO)
3.SKY THOMPSON (, CO)

Female 11-12 1500 Meters
7/23/2017
1.ALYSSA FERGUSON (, CO)

Female 11-12 200 Meters
7/23/2017
1.TIERRA GOODGAIN (, CO)
2.KIMORA NORTHRUP (, CO)
3.PAIGE FARNAM (, CO)

Female 11-12 400 Meters
7/23/2017
1.PAIGE FARNAM (, CO)
2.NYLAH RIGDON (, CO)
3.HANNAH TURPIN (, CO)

Female 11-12 5000 Meters (15+ only)
7/23/2017
1.CASSIDY HICKEY (, CO)

Female 11-12 80 Meter Hurdles (11-12)
7/23/2017
1.SANAAI HANCOCK (, CO)
2.KOURTNEY RATHKE (, CO)

Female 11-12 800 Meters
7/23/2017
1.ALYSSA FERGUSON (, CO)

Female 11-12 Discus
7/23/2017
1.PAIGE SCHNEIDER (, CO)

Female 11-12 High Jump
7/23/2017
1.MYLA WOLF (, CO)
2.LAUREN HANDY (, CO)
3.SKY THOMPSON (, CO)

Female 11-12 Javelin
7/23/2017
1.PAIGE SCHNEIDER (, CO)

Female 11-12 Long Jump
7/23/2017
1.HANNAH TURPIN (, CO)
2.PAIGE FARNAM (, CO)
3.MYLA WOLF (, CO)

Female 11-12 Shot Put
7/23/2017
1.PAIGE SCHNEIDER (, CO)

Female 13-14 100 Meter Hurdles (13-14)
7/23/2017
1.LEYAH MARTINEZ (, CO)
2.JENISAH MORA (, CO)

Female 13-14 100 Meters
7/23/2017
1.CASIA PROVENCAL (, CO)
2.KYAIRRA REIGH (, CO)
3.SOPHIA MCHENRY (, CO)

Female 13-14 1500 Meters
7/23/2017
1.CASSIDY HICKEY (, CO)
2.ELLISON MUCHARSKY-OBOYLE (, CO)

Female 13-14 200 Meters
7/23/2017
1.KYAIRRA REIGH (, CO)
2.CASIA PROVENCAL (, CO)
3.SOPHIA MCHENRY (, CO)

Female 13-14 3000 Meters (11-14 only)
7/23/2017
1.CASSIDY HICKEY (, CO)
2.ELLISON MUCHARSKY-OBOYLE (, CO)

Female 13-14 400 Meters
7/23/2017
1.KYAIRRA REIGH (, CO)
2.LEYAH MARTINEZ (, CO)
3.KLOHE FOSTER (, CO)

Female 13-14 800 Meters
7/23/2017
1.CASSIDY HICKEY (, CO)
2.TANIS CHAVEZ (, CO)

Female 13-14 Discus
7/23/2017
1.GABRIELLA BEAUPERTHUY (, CO)

Female 13-14 Javelin
7/23/2017
1.GABRIELLA BEAUPERTHUY (, CO)

Female 13-14 Long Jump
7/23/2017
1.KLOHE FOSTER (, CO)
2.ZOE WICK (, CO)

Female 13-14 Shot Put
7/23/2017
1.GABRIELLA BEAUPERTHUY (, CO)
2.SARAH SAMS (, CO)

Female 13-14 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.TANIS CHAVEZ (, CO)

Female 15-16 100 Meter Hurdles (13-39)
7/23/2017
1.ZION SMITH (, CO)
2.KAMERYN BROWN (, CO)
3.SERENITY NAILOR-LEWIS (, CO)

Female 15-16 100 Meters
7/23/2017
1.MAYA PROVENCAL (, CO)
2.RYLIE BUTE (, CO)
3.KAMERYN BROWN (, CO)

Female 15-16 1500 Meters
7/23/2017
1.LAYNE MARTINEZ (, CO)

Female 15-16 200 Meters
7/23/2017
1.MAYA PROVENCAL (, CO)
2.KAMERYN BROWN (, CO)
3.SAKARA HARRISON (, CO)

Female 15-16 400 Meters
7/23/2017
1.MONIKA WILLIAMS (, CO)

Female 15-16 800 Meters
7/23/2017
1.LAYNE MARTINEZ (, CO)

Female 15-16 Discus
7/23/2017
1.SARAH SAMS (, CO)
2.CASSIDY DUELM (, CO)

Female 15-16 Javelin
7/23/2017
1.SARAH SAMS (, CO)
2.CASSIDY DUELM (, CO)

Female 15-16 Long Jump
7/23/2017
1.RYLIE BUTE (, CO)
2.ZION SMITH (, CO)
3.SAGE SHEPPARD (, CO)

Female 15-16 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.SAGE SHEPPARD (, CO)

Female 17-18 100 Meter Hurdles (13-39)
7/23/2017
1.SEMAYE JOHNSON (, CO)
2.JAIDEN PARIS (, CO)
3.DESTANEE HILLMAN (, CO)

Female 17-18 100 Meters
7/23/2017
1.MALEIA STEWART (, CO)
2.BRITTANY FUCHS (, CO)
3.MICHAELA MOORE (, CO)

Female 17-18 1500 Meters
7/23/2017
1.KAYLEE KEARSE (, CO)

Female 17-18 200 Meters
7/23/2017
1.MALEIA STEWART (, CO)
2.DESTANEE HILLMAN (, CO)

Female 17-18 400 Meters
7/23/2017
1.MICHAELA MOORE (, CO)
2.ALLISON CASEY (, CO)
3.NAJAH CHAOUA (, CO)

Female 17-18 Discus
7/23/2017
1.ALEXIS DUBIEL (, CO)
2.KELLY FARNHAM (, CO)
3.CASSIELYNN BONNER (, CO)

Female 17-18 High Jump
7/23/2017
1.ASHLYNN SMITH (, CO)

Female 17-18 Javelin
7/23/2017
1.NATALIE SMITH (, CO)

Female 17-18 Long Jump
7/23/2017
1.MADDISON WILSON (, CO)
2.ALLISON CASEY (, CO)
3.ASHLYNN SMITH (, CO)

Female 17-18 Shot Put
7/23/2017
1.CASSIELYNN BONNER (, CO)
2.KELLY FARNHAM (, CO)
3.NATALIE SMITH (, CO)

Female 17-18 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.MADDISON WILSON (, CO)
2.ASHLYNN SMITH (, CO)

Female 19-29 100 Meters
7/23/2017
1.NATASHA GAY (, CO)
2.MADISON HAMMER (, CO)

Female 19-29 200 Meters
7/23/2017
1.NATASHA GAY (, CO)
2.MADISON HAMMER (, CO)

Female 19-29 800 Meters
7/23/2017
1.ASHLIEGH MCINTYRE (, CO)

Female 19-29 High Jump
7/23/2017
1.MORGAN EHTESSABIAN (, CO)
2.ASHLIEGH MCINTYRE (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
1.BROOKE GORDON (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
1.BROOKE GORDON (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
2.MADISON HAMMER (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
2.MADISON HAMMER (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
3.ASHLIEGH MCINTYRE (, CO)

Female 19-29 Long Jump
7/23/2017
3.ASHLIEGH MCINTYRE (, CO)

Female 19-29 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.BROOKE GORDON (, CO)
2.ASHLIEGH MCINTYRE (, CO)

Female 30-39 100 Meters
7/23/2017
1.AMY RASK (, CO)
2.NATASHA SMITH (, CO)
3.MAIIA REED (, CO)

Female 30-39 200 Meters
7/23/2017
1.AMY RASK (, CO)

Female 30-39 400 Meters
7/23/2017
1.AMY RASK (, CO)

Female 30-39 High Jump
7/23/2017
1.ELIZABETH BITZ (, CO)

Female 40-49 100 Meters
7/23/2017
1.CHRISTINA YARMUL (, CO)
2.JUDY GIRARD (, CO)

Female 40-49 1500 Meters
7/23/2017
1.RENEE RENN (, CO)

Female 40-49 200 Meters
7/23/2017
1.CHRISTINA YARMUL (, CO)
2.JUDY GIRARD (, CO)

Female 40-49 400 Meters
7/23/2017
1.CHRISTINA YARMUL (, CO)

Female 40-49 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.CHRISTINA YARMUL (, CO)
2.JUDY GIRARD (, CO)

Female 40-49 5000 Meters
7/23/2017
1.RENEE RENN (, CO)
2.JUDY GIRARD (, CO)

Female 40-49 800 Meters
7/23/2017
1.RENEE RENN (, CO)

Female 40-49 Long Jump
7/23/2017
1.JUDY GIRARD (, CO)

Female 50-54 100 Meters
7/23/2017
1.DANNA BULLINGTON (, CO)

Female 50-54 1500 Meter Race Walk
7/23/2017
1.HEATHER ANDERSON (, CO)

Female 50-54 200 Meters
7/23/2017
1.DANNA BULLINGTON (, CO)

Female 50-54 400 Meters
7/23/2017
1.DANNA BULLINGTON (, CO)
2.HEATHER ANDERSON (, CO)

Female 50-54 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.DANNA BULLINGTON (, CO)

Female 50-54 800 Meters
7/23/2017
1.HEATHER ANDERSON (, CO)

Female 55-59 100 Meters
7/23/2017
1.CHERYL KUNKEL (, CO)

Female 55-59 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.CHERYL KUNKEL (, CO)

Female 55-59 Discus
7/23/2017
1.JUDY BROWNE (, CO)

Female 55-59 Shot Put
7/23/2017
1.JUDY BROWNE (, CO)

Female 60-64 Discus
7/23/2017
1.SUSAN RUFF (, CO)
2.SHIRLEY BAILEY (, CO)

Female 60-64 Javelin
7/23/2017
1.SUSAN RUFF (, CO)

Female 60-64 Shot Put
7/23/2017
1.SHIRLEY BAILEY (, CO)
2.SUSAN RUFF (, CO)

Female 65-69 100 Meters
7/23/2017
1.CATHERINE NICOLETTI (, CO)

Female 65-69 200 Meters
7/23/2017
1.CATHERINE NICOLETTI (, CO)

Female 65-69 Long Jump
7/23/2017
1.DEB VESTAL (, CO)

Female 75+ Discus
7/23/2017
1.JOY KAYLOR (, CO)
2.JOANNE MARRIOTT (, CO)

Female 75+ High Jump
7/23/2017
1.CHRISTEL DONLEY (, CO)

Female 75+ Javelin
7/23/2017
1.JOY KAYLOR (, CO)
2.JOANNE MARRIOTT (, CO)
3.CHRISTEL DONLEY (, CO)

Female 75+ Shot Put
7/23/2017
1.JOANNE MARRIOTT (, CO)
2.JOY KAYLOR (, CO)
3.CHRISTEL DONLEY (, CO)

Female 75+ Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.CHRISTEL DONLEY (, CO)

Female 8 & under 100 Meters
7/23/2017
1.KIRRA DABERKOW (, CO)
2.CHAMORRA COOPER (, CO)
3.IYANA ADAMS (, CO)

Female 8 & under 200 Meters
7/23/2017
1.CHAMORRA COOPER (, CO)
2.KIRRA DABERKOW (, CO)
3.CAMERON FARNAM (, CO)

Female 8 & under 400 Meters
7/23/2017
1.CHAMORRA COOPER (, CO)
2.KIRRA DABERKOW (, CO)
3.CAMERON FARNAM (, CO)

Female 8 & under 50 Meters (8 & Under)
7/23/2017
1.KIARA HUMPHREY (, CO)
2.BAILEY HUTCHISON (, CO)
3.DALYCE WATSON (, CO)

Female 8 & under 800 Meters
7/23/2017
1.MYA LUGO (, CO)

Female 8 & under Long Jump
7/23/2017
1.KIARA HUMPHREY (, CO)
2.CAMERON FARNAM (, CO)
3.BAILEY HUTCHISON (, CO)

Female 9-10 100 Meters
7/23/2017
1.AVA PELAEZ (, CO)
2.MCKENZIE CALDERON (, CO)
3.BREHANE SMITH (, CO)

Female 9-10 200 Meters
7/23/2017
1.MCKENZIE CALDERON (, CO)
2.AVA PELAEZ (, CO)
3.BREHANE SMITH (, CO)

Female 9-10 400 Meters
7/23/2017
1.MCKENZIE CALDERON (, CO)
2.LEAH MAINA (, CO)
3.JENNAVEAVE SHULTZ-PIZARRO (, CO)

Female 9-10 800 Meters
7/23/2017
1.LEAH MAINA (, CO)

Female 9-10 High Jump
7/23/2017
1.PEYTON BITZ-REIDA (, CO)

Female 9-10 Long Jump
7/23/2017
1.LEAH MAINA (, CO)
2.AVA PELAEZ (, CO)
3.PEYTON BITZ-REIDA (, CO)

Male 11-12 100 Meters
7/23/2017
1.BRANDON HILLS (, CO)
2.ENRIQUE DOZIER (, CO)
3.CHANTZE JACKSON (, CO)

Male 11-12 1500 Meters
7/23/2017
1.MATTHEW CAMPOS (, CO)
2.JOSIAH WILSON (, CO)

Male 11-12 200 Meters
7/23/2017
1.ENRIQUE DOZIER (, CO)

Male 11-12 3000 Meters (11-14 only)
7/23/2017
1.MATTHEW CAMPOS (, CO)

Male 11-12 400 Meters
7/23/2017
1.JOSIAH WILSON (, CO)

Male 11-12 80 Meter Hurdles (11-12)
7/23/2017
1.CHANTZE JACKSON (, CO)

Male 11-12 800 Meters
7/23/2017
1.JOSIAH WILSON (, CO)

Male 11-12 Discus
7/23/2017
1.MATTHEW JENNINGS (, CO)

Male 11-12 Javelin
7/23/2017
1.CHANNING COOPER (, CO)

Male 11-12 Long Jump
7/23/2017
1.BRANDON HILLS (, CO)
2.CHANTZE JACKSON (, CO)
3.PETER SZABO (, CO)

Male 11-12 Shot Put
7/23/2017
1.MATTHEW JENNINGS (, CO)
2.DARIEN HALL (, CO)

Male 11-12 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.CHANNING COOPER (, CO)

Male 13-14 100 Meter Hurdles (13-14)
7/23/2017
1.PJ ROBINSON (, CO)

Male 13-14 100 Meters
7/23/2017
1.CADEN CALDERON (, CO)
2.SAMUEL HUTTON (, CO)
3.DYLAN YARMUL (, CO)

Male 13-14 1500 Meters
7/23/2017
1.BRANDON WILLIAMS JR. (, CO)
2.JOHN VANN (, )
3.JARRETT KETCHMARK (, CO)

Male 13-14 200 Meters
7/23/2017
1.CADEN CALDERON (, CO)
2.SAMUEL HUTTON (, CO)
3.DYLAN YARMUL (, CO)

Male 13-14 3000 Meters (11-14 only)
7/23/2017
1.JOHN VANN (, )
2.BRANDON WILLIAMS JR. (, CO)

Male 13-14 400 Meters
7/23/2017
1.CADEN CALDERON (, CO)
2.JARRETT KETCHMARK (, CO)
3.DYLAN YARMUL (, CO)

Male 13-14 800 Meters
7/23/2017
1.BRANDON WILLIAMS JR. (, CO)
2.JOHN VANN (, )
3.JARRETT KETCHMARK (, CO)

Male 13-14 Discus
7/23/2017
1.AVERY SHUNNESON (, CO)
2.CONNOR SHOWALTER (, CO)
3.PRESTON JENNINGS (, CO)

Male 13-14 High Jump
7/23/2017
1.MARCELLUS REED (, CO)

Male 13-14 Javelin
7/23/2017
1.FINLEY VOSS (, CO)
2.PJ ROBINSON (, CO)

Male 13-14 Long Jump
7/23/2017
1.MARCELLUS REED (, CO)
2.PRESTON JENNINGS (, CO)

Male 13-14 Shot Put
7/23/2017
1.CONNOR SHOWALTER (, CO)
2.AVERY SHUNNESON (, CO)
3.PRESTON JENNINGS (, CO)

Male 15-16 100 Meters
7/23/2017
1.MASON ANTHONY (, CO)
2.ISAIAH DAVIS (, CO)
3.TREY REIGH (, CO)

Male 15-16 110 Meter Hurdles (15-49)
7/23/2017
1.ZAIRE JACKSON (, CO)
2.MASON ANTHONY (, CO)
3.IAN GRAY (, CO)

Male 15-16 1500 Meters
7/23/2017
1.SADIO FENNER (, CO)
2.ANTHONY FOSTER JR (, CO)

Male 15-16 200 Meters
7/23/2017
1.TYRESE VANHORNE (, CO)
2.ZAIRE JACKSON (, CO)
3.IAN GRAY (, CO)

Male 15-16 400 Meter Hurdles (15+)
7/23/2017
1.MASON ANTHONY (, CO)
2.SADIO FENNER (, CO)
3.JAYDES WARWICK (, CO)

Male 15-16 400 Meters
7/23/2017
1.TYRESE VANHORNE (, CO)
2.ARMANDO SAUCEDO (, CO)
3.BRAEDEN HOLCOMBE (, CO)

Male 15-16 800 Meters
7/23/2017
1.SADIO FENNER (, CO)
2.AUBREY MORRISON (, CO)
3.ANTHONY FOSTER JR (, CO)

Male 15-16 Discus
7/23/2017
1.CADEN SHOWALTER (, CO)
2.AVERY SHUNNESON (, CO)
3.PARKER GONSER (, CO)

Male 15-16 High Jump
7/23/2017
1.JAQUAN HOGAN (, CO)
2.MACCEE REED (, CO)

Male 15-16 Javelin
7/23/2017
1.TYLER NELSON (, CO)
2.RYAN KIENZLE (, CO)

Male 15-16 Long Jump
7/23/2017
1.MASON ANTHONY (, CO)
2.JAQUAN HOGAN (, CO)
3.ZAIRE JACKSON (, CO)

Male 15-16 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.JAQUAN HOGAN (, CO)
2.MACCEE REED (, CO)
3.BRAEDEN HOLCOMBE (, CO)

Male 17-18 100 Meters
7/23/2017
1.ADRIAN SOTO (, CO)
2.JAQUAIREUS GRANT (, CO)
3.KALEB JOHNSON (, CO)

Male 17-18 200 Meters
7/23/2017
1.CORNELIUS FOXWORTH II (, CO)

Male 17-18 200 Meters
7/23/2017
1.JAQUAIREUS GRANT (, CO)

Male 17-18 200 Meters
7/23/2017
2.GARRISON HAYES (, CO)

Male 17-18 200 Meters
7/23/2017
2.KALEB JOHNSON (, CO)
3.BRAYDEN HAMBY (, CO)

Male 17-18 400 Meters
7/23/2017
1.JAQUAIREUS GRANT (, CO)
2.BRAYDEN HAMBY (, CO)

Male 17-18 800 Meters
7/23/2017
1.LANDON RAST (, CO)

Male 17-18 Discus
7/23/2017
1.RYAN KIENZLE (, CO)
2.TYLER NELSON (, CO)
3.HENRY CARLSON (, CO)

Male 17-18 Javelin
7/23/2017
1.HENRY CARLSON (, CO)

Male 17-18 Long Jump
7/23/2017
1.ADRIAN SOTO (, CO)
2.DREW MARKLEY (, CO)
3.CORNELIUS FOXWORTH II (, CO)

Male 17-18 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.ADRIAN SOTO (, CO)
2.CORNELIUS FOXWORTH II (, CO)
3.ERIC CASEY (, CO)

Male 19-29 100 Meters
7/23/2017
1.ANTON GRAPHENREED (, CO)
2.CAMERON STANEK (, CO)
3.ADAM MOKHRIBY (, CO)

Male 19-29 110 Meter Hurdles (15-49)
7/23/2017
1.ZACH ZIEGLER (, CO)

Male 19-29 1500 Meters
7/23/2017
1.CARL ARNOLD III (, CO)

Male 19-29 200 Meters
7/23/2017
1.ANTON GRAPHENREED (, CO)
2.CAMERON STANEK (, CO)
3.GRAHAM BUTCHER (, CO)

Male 19-29 400 Meters
7/23/2017
1.NICHOLAS TORRES (, CO)

Male 19-29 5000 Meters
7/23/2017
1.NICHOLAS TORRES (, CO)

Male 19-29 800 Meters
7/23/2017
1.CARL ARNOLD III (, CO)
2.NICHOLAS TORRES (, CO)

Male 19-29 Discus
7/23/2017
1.ANDREW DUBIEL (, CO)
2.CHRISTOPHER MAXWELL (, CO)

Male 19-29 High Jump
7/23/2017
1.MICHAEL LYONS (, CO)

Male 19-29 Javelin
7/23/2017
1.GRAHAM BUTCHER (, CO)

Male 19-29 Long Jump
7/23/2017
1.GRAHAM BUTCHER (, CO)
2.NICHOLAS TORRES (, CO)

Male 19-29 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.NICHOLAS TORRES (, CO)

Male 30-39 100 Meters
7/23/2017
1.MATEO MONTOYA COLLIS (, CO)
2.KEONI COOPER (, CO)
3.JACOB LANCIANESE (, CO)

Male 30-39 1500 Meters
7/23/2017
1.DANIEL KETCHMARK (, CO)

Male 30-39 200 Meters
7/23/2017
1.KEONI COOPER (, CO)
2.MATEO MONTOYA COLLIS (, CO)

Male 30-39 400 Meters
7/23/2017
1.JACOB LANCIANESE (, CO)
2.KEONI COOPER (, CO)
3.DANIEL KETCHMARK (, CO)

Male 30-39 800 Meters
7/23/2017
1.DANIEL KETCHMARK (, CO)

Male 30-39 Discus
7/23/2017
1.JACOB LANCIANESE (, CO)

Male 30-39 High Jump
7/23/2017
1.KEONI COOPER (, CO)
2.JACOB LANCIANESE (, CO)

Male 30-39 Long Jump
7/23/2017
1.KEONI COOPER (, CO)
2.JACOB LANCIANESE (, CO)

Male 30-39 Shot Put
7/23/2017
1.JACOB LANCIANESE (, CO)

Male 30-39 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.KEONI COOPER (, CO)

Male 40-49
7/23/2017
1.TIM SCHURMAN (, CO)

Male 40-49 100 Meters
7/23/2017
1.ALFREDO SANCHEZ (, CO)
2.OSWALDO GRENARDO (, CO)
3.KREGG HYER (, CO)

Male 40-49 110 Meter Hurdles (15-49)
7/23/2017
1.KREGG HYER (, CO)

Male 40-49 200 Meters
7/23/2017
1.OSWALDO GRENARDO (, CO)
2.KREGG HYER (, CO)
3.JONATHAN HELD (, CO)

Male 40-49 400 Meters
7/23/2017
1.MICHAEL JACKSON (, CO)
2.JONATHAN HELD (, CO)
3.OSWALDO GRENARDO (, CO)

Male 40-49 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.ELFONZO REED (, CO)
2.OSWALDO GRENARDO (, CO)
3.KREGG HYER (, CO)

Male 40-49 800 Meters
7/23/2017
1.MICHAEL JACKSON (, CO)

Male 40-49 Discus
7/23/2017
1.TIM SCHURMAN (, CO)
2.ERNEST CARR (, CO)

Male 40-49 High Jump
7/23/2017
1.OSWALDO GRENARDO (, CO)

Male 40-49 Javelin
7/23/2017
1.TIM SCHURMAN (, CO)
2.DON COOPER (, CO)

Male 40-49 Long Jump
7/23/2017
1.KREGG HYER (, CO)
2.OSWALDO GRENARDO (, CO)

Male 40-49 Shot Put
7/23/2017
1.TIM SCHURMAN (, CO)
2.ERNEST CARR (, CO)
3.OSWALDO GRENARDO (, CO)

Male 40-49 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.OSWALDO GRENARDO (, CO)

Male 50-54 100 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)
2.VINCE LANCIANESE (, CO)

Male 50-54 1500 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)
2.JAMES BOGUS (, CO)

Male 50-54 200 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)
2.VINCE LANCIANESE (, CO)

Male 50-54 400 Meter Hurdles (15+)
7/23/2017
1.ROGER MALONE (, CO)

Male 50-54 400 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)

Male 50-54 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)
2.VINCE LANCIANESE (, CO)

Male 50-54 5000 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)

Male 50-54 800 Meters
7/23/2017
1.SCOTT SIRIANO (, CO)

Male 50-54 Discus
7/23/2017
1.ROBERT JENNINGS (, CO)

Male 50-54 High Jump
7/23/2017
1.JERE PAGE (, CO)
2.RALPH ONEAL JR (, CO)

Male 50-54 Javelin
7/23/2017
1.RALPH ONEAL JR (, CO)

Male 50-54 Long Jump
7/23/2017
1.JERE PAGE (, CO)
2.RALPH ONEAL JR (, CO)
3.VINCE LANCIANESE (, CO)

Male 50-54 Shot Put
7/23/2017
1.ROBERT JENNINGS (, CO)
2.VINCE LANCIANESE (, CO)
3.RALPH ONEAL JR (, CO)

Male 50-54 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.JERE PAGE (, CO)

Male 50-54 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.JERE PAGE (, CO)
2.RALPH ONEAL JR (, CO)

Male 50-54 Triple Jump (13+)
7/23/2017
2.RALPH ONEAL JR (, CO)

Male 55-59 100 Meter Hurdles (50-69)
7/23/2017
1.TOM GIRARD (, CO)
2.GREG CARR (, CO)

Male 55-59 100 Meters
7/23/2017
1.STEVEN SASHEN (, CO)
2.DANIEL YORK (, CO)
3.THOMAS OESTERLE (, CO)

Male 55-59 1500 Meter Race Walk
7/23/2017
1.TOM GIRARD (, CO)

Male 55-59 1500 Meters
7/23/2017
1.ROB HAZLITT (, CO)

Male 55-59 200 Meters
7/23/2017
1.PRIMITIVO MONTOYA (, CO)

Male 55-59 300 Meter Hurdles (14+)
7/23/2017
1.TOM GIRARD (, CO)

Male 55-59 3000 Meters (11-14 only)
7/23/2017
1.TIMOTHY DONOHOO (, CO)

Male 55-59 400 Meter Hurdles (15+)
7/23/2017
1.JAMES MCCRIMMON (, CO)
2.DAVE ANDERSON (, CO)

Male 55-59 400 Meters
7/23/2017
1.BOB COTTRELL (, CO)
2.DAVE ANDERSON (, CO)

Male 55-59 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.DAVID LINDLEY (, CO)
2.THOMAS OESTERLE (, CO)
3.DENNIS GREENE (, CO)

Male 55-59 5000 Meters
7/23/2017
1.ROB HAZLITT (, CO)

Male 55-59 800 Meters
7/23/2017
1.BOB COTTRELL (, CO)

Male 55-59 Discus
7/23/2017
1.KEN TIETZ (, CO)
2.JARED FINLEY (, CO)
3.STEVEN GETTEL (, CO)

Male 55-59 High Jump
7/23/2017
1.TOM GIRARD (, CO)
2.ERNIE ROMERO (, CO)
3.DENNIS GREENE (, CO)

Male 55-59 Javelin
7/23/2017
1.KEN TIETZ (, CO)
2.GARY CLARK (, CO)

Male 55-59 Long Jump
7/23/2017
1.TOM GIRARD (, CO)
2.DENNIS GREENE (, CO)
3.GARY WATERS (, CO)

Male 55-59 Shot Put
7/23/2017
1.STEVEN GETTEL (, CO)
2.KEN TIETZ (, CO)
3.JEFFREY JOHNSON (, CO)

Male 55-59 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.DAVE ANDERSON (, CO)
2.TOM GIRARD (, CO)
3.DENNIS GREENE (, CO)

Male 60-64 100 Meters
7/23/2017
1.MARC WILLIAMS (, CO)

Male 60-64 1500 Meters
7/23/2017
1.JIM COKER (, CO)

Male 60-64 200 Meters
7/23/2017
1.JIM COKER (, CO)

Male 60-64 400 Meters
7/23/2017
1.JIM COKER (, CO)

Male 60-64 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.MICHAEL LINDLEY (, CO)
2.MARC WILLIAMS (, CO)

Male 60-64 5000 Meters
7/23/2017
1.JIM COKER (, CO)
2.ELLIOTT DRUMIRGHT (, CO)
3.KEN MERENDA (, CO)

Male 60-64 800 Meters
7/23/2017
1.JIM COKER (, CO)

Male 60-64 Discus
7/23/2017
1.BILLY FRANG (, CO)

Male 60-64 Javelin
7/23/2017
1.TIM D'ANGELO (, CO)
2.BILLY FRANG (, CO)

Male 60-64 Long Jump
7/23/2017
1.MICHAEL LINDLEY (, CO)
2.JERRY SLAVEC (, CO)
3.MIKE LARIZA (, CO)

Male 60-64 Shot Put
7/23/2017
1.BILLY FRANG (, CO)

Male 60-64 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.MIKE LARIZA (, CO)

Male 65-69 100 Meter Hurdles (50-69)
7/23/2017
1.MICHAEL PARKS (, CO)

Male 65-69 100 Meters
7/23/2017
1.TIMOTHY KEARLEY (, CO)

Male 65-69 1500 Meter Race Walk
7/23/2017
1.MICHAEL DEVANEY (, CO)

Male 65-69 1500 Meters
7/23/2017
1.STEPHEN SMITH (, CO)

Male 65-69 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.TIMOTHY KEARLEY (, CO)
2.MICHAEL PARKS (, CO)
3.JOHN PRATT (, CO)

Male 65-69 800 Meters
7/23/2017
1.STEPHEN SMITH (, CO)

Male 65-69 Discus
7/23/2017
1.DAVID TUCKER (, CO)

Male 65-69 High Jump
7/23/2017
1.JOHN PRATT (, CO)

Male 65-69 Javelin
7/23/2017
1.DAVID TUCKER (, CO)
2.MICHAEL KEB (, CO)

Male 65-69 Long Jump
7/23/2017
1.WILLIAM GRIFFIN (, CO)
2.JOHN PRATT (, CO)
3.MICHAEL PARKS (, CO)

Male 65-69 Shot Put
7/23/2017
1.DAVID TUCKER (, CO)
2.ARTHUR STEED (, CO)
3.DON SCHROEDER (, CO)

Male 65-69 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.WILLIAM GRIFFIN (, CO)
2.MICHAEL PARKS (, CO)
3.MICHAEL DEVANEY (, CO)

Male 70-74 100 Meters
7/23/2017
1.VANCE HEWUSE (, CO)

Male 70-74 1500 Meter Race Walk
7/23/2017
1.JAMES SANFORD (, CO)

Male 70-74 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.VANCE HEWUSE (, CO)

Male 70-74 Discus
7/23/2017
1.ROBERT PETERSON (, CO)
2.KENNETH BAKER (, CO)

Male 70-74 Javelin
7/23/2017
1.KENNETH BAKER (, CO)
2.ROBERT PETERSON (, CO)

Male 70-74 Long Jump
7/23/2017
1.KENNETH BAKER (, CO)
2.JAMES SANFORD (, CO)

Male 70-74 Shot Put
7/23/2017
1.THOMAS TEN EYCK JR. (, CO)
2.ROBERT PETERSON (, CO)
3.KENNETH BAKER (, CO)

Male 70-74 Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.JAMES SANFORD (, CO)

Male 75+ 100 Meters
7/23/2017
1.FREDERICK MATTOS (, CO)
2.CLINTON ROUNDS (, CO)
3.ALEX MEYER (, CO)

Male 75+ 1500 Meter Race Walk
7/23/2017
1.ALEX MEYER (, CO)

Male 75+ 1500 Meters
7/23/2017
1.FREDERICK MATTOS (, CO)

Male 75+ 200 Meters
7/23/2017
1.FREDERICK MATTOS (, CO)
2.ALEX MYER (, CO)

Male 75+ 400 Meters
7/23/2017
1.FREDERICK MATTOS (, CO)
2.ALEX MEYER (, CO)

Male 75+ 50 Meters (40+)
7/23/2017
1.FREDERICK MATTOS (, CO)
2.RONALD GRAY (, CO)
3.CLINTON ROUNDS (, CO)

Male 75+ 800 Meters
7/23/2017
1.ALEX MEYER (, CO)
2.FREDERICK MATTOS (, CO)

Male 75+ Discus
7/23/2017
1.ALEX MYER (, CO)
2.HAIKO EICHLER (, CO)
3.ALBERT BEVILACQUA (, CO)

Male 75+ High Jump
7/23/2017
1.ALEX MYER (, CO)

Male 75+ Javelin
7/23/2017
1.ALEX MEYER (, CO)
2.HAIKO EICHLER (, CO)
3.CLINTON ROUNDS (, CO)

Male 75+ Long Jump
7/23/2017
1.ALEX MEYER (, CO)
2.CLINTON ROUNDS (, CO)
3.FREDERICK MATTOS (, CO)

Male 75+ Shot Put
7/23/2017
1.GARY SCOTT (, CO)
2.ALEX MEYER (, CO)
3.ALBERT BEVILACQUA (, CO)

Male 75+ Triple Jump (13+)
7/23/2017
1.ALEX MEYER (, CO)
2.FREDERICK MATTOS (, CO)

Male 8 & under 100 Meters
7/23/2017
1.XAVIER BALANCIER (, CO)
2.MESSIEH GARCIA (, CO)
3.KALEB MOORE (, CO)

Male 8 & under 200 Meters
7/23/2017
1.XAVIER BALANCIER (, CO)
2.COLLIN WARD (, CO)
3.KALEB MOORE (, CO)

Male 8 & under 400 Meters
7/23/2017
1.MESSIEH GARCIA (, CO)
2.XAVIER BALANCIER (, CO)

Male 8 & under 50 Meters (8 & Under)
7/23/2017
1.COLLIN WARD (, CO)
2.CALEB COOPER (, CO)
3.KALEB MOORE (, CO)

Male 8 & under Long Jump
7/23/2017
1.JAYDEN HUMPHREY (, CO)
2.NASH HUTCHISON (, CO)
3.CALEB COOPER (, CO)

Male 8 & under Shot Put
7/23/2017
1.ISAAC OLSON (, CO)
2.CALEB COOPER (, CO)

Male 9-10 100 Meters
7/23/2017
1.ELIJAH DOUPONCE (, CO)
2.COLLIN WOLF (, CO)
3.LEONITUS FESSLER (, CO)

Male 9-10 200 Meters
7/23/2017
1.COLLIN WOLF (, CO)
2.LEONITUS FESSLER (, CO)
3.NIKOLI SCHULTZ-PIZARRO (, CO)

Male 9-10 400 Meters
7/23/2017
1.LEONITUS FESSLER (, CO)
2.NIKOLI SCHULTZ-PIZARRO (, CO)
3.KEVIN GARCIA (, CO)

Male 9-10 50 meters (9-10)
7/23/2017
1.JAXSON COOPER (, CO)

Male 9-10 Discus
7/23/2017
1.OWEN SAMS (, CO)

Male 9-10 High Jump
7/23/2017
1.COLLIN WOLF (, CO)

Male 9-10 Javelin
7/23/2017
1.OWEN SAMS (, CO)

Male 9-10 Long Jump
7/23/2017
1.ELIJAH DOUPONCE (, CO)
2.BRYCE WILLIAMS (, CO)
3.JAXSON COOPER (, CO)

Male 9-10 Shot Put
7/23/2017
1.OWEN SAMS (, CO)
2.JAXSON COOPER (, CO)

Female 60-64 Weight Throw
7/26/2017
1.SUSAN RUFF (, CO)
2.SHIRLEY BAILEY (, CO)

Female 75+ Weight Throw
7/26/2017
1.JOANNE MARRIOTT (, CO)
2.JOY KAYLOR (, CO)

Male 15-16 Shot Put
7/26/2017
1.CADEN SHOWALTER (, CO)
2.PARKER GONSER (, CO)
3.AVERY SHUNNESON (, CO)

Male 17-18 Shot Put
7/26/2017
1.RYAN KIENZLE (, CO)
2.CLAYTON CASTRO (, CO)
3.HENRY CARLSON (, CO)

Male 65-69 Weight Throw
7/26/2017
1.TIM EDWARDS (, CO)

Male 70-74 Weight Throw
7/26/2017
1.IAN PERCY (, CO)

Male 75+ Weight Throw
7/26/2017
1.ALEX MEYER (, CO)

| All Sports |