2017 Results

Pickleball

Female Team 35+
7/22/2017
1.ROXANNE LENNICK (LITTELTON, CO)
1.KIM KESNER (HIGHLANDS RANCH, CO)
2.BROOKS TEMPLE (ARVADA, CO)
2.JILL MCCORRISON (BROOMFIELD, CO)
3.VERONICA RIVERA (MORRISON, CO)
3.ELIZABETH WESTMARK (DENVER, CO)

Female Team 50-54
7/22/2017
1.CORINNA FREISCHLAG (COLORADO SPRINGS, CO)
1.NONI PETERSON (COLORADO SPRINGS, CO)
2.POLLY BRUINS (EL MIRAGE, AZ)
2.SUSAN MOORE (COLORADO SPRINGS, CO)
3.CHERYL KLOCK (DENVER, CO)
3.NANCY HESSIN (LAKEWOOD, CO)

Female Team 55-59
7/22/2017
1.MARTHA GASSER (COLORADO SPRINGS, CO)
1.DEBBIE CROCKETT (COLORADO SPRINGS, CO)
2.STEPHANIE MCDONALD (BUENA VISTA, CO)
2.GRACE JAWORSKY (KANSAS CITY, MO)
3.JANE VOORHEES (EVERGREEN, CO)
3.JULIE FRYBERGER (LITTELTON, CO)

Female Team 60-64
7/22/2017
1.JULIE WILHELM (GOLDEN, CO)
1.SHEILA COLLINS (MORRISON, CO)
2.NANCY STEFFY (COLORADO SPRINGS, CO)
2.ROMONA BOONE (COLORADO SPRINGS, CO)
3.LIZ COLTEN (COLORADO SPRINGS, CO)
3.CAROL ACKER (ANTHEM, AZ)

Female Team 65-69
7/22/2017
1.PATRICIA LATTA (THORTON, CO)
1.LYNN ALDRICH (LAKEWOOD, CO)
2.NANCY ENGARD (Colorado Springs, CO)
2.RONA CLARK (ALAMOSA, CO)
3.SHERRY FAIRCHILD (COLORADO SPRINGS, CO)
3.BARBARRA PATTERSON (ANTHEM, AZ)

Female Team 70-74
7/22/2017
1.SHERRIE FARRIS (WESTMINSTER, CO)
1.ALICE TYM (COLLEGEDALE, TN)
2.NANCY ENGARD (Colorado Springs, CO)
2.JACY SHOWERS (HIGHLANDS RANCH, CO)
3.CHERYL SHERBAK (COLORADO SPRINGS, CO)
3.JANET REYNOLDS (MONUMENT, CO)

Female Team 75-79
7/22/2017
1.JOANN GASTON (COLORADO SPRINGS, CO)
1.EROL AGNOS (COLORADO SPRINGS, CO)

Male Team 19+
7/22/2017
1.STEVEN MCCABE (LITTLETON, CO)
1.CHRISTOPHER MCCABE (LITTLETON, CO)
2.SCOTT DANKENBRING (AURORA, CO)
2.MATT ADAMS (DENVER, CO)

Male Team 35+
7/22/2017
1.DARIN JONES (MORRISON, CO)
1.JUAN CECCATO (AURORA, CO)
2.SCOTT LENNICK (LITTLETON, CO)
2.HOWARD LENNICK (COLORADO SPRINGS, CO)
3.WILLIAM SHRECK (ARVADA, CO)
3.BRYAN JONES (ARVADA, CO)

Male Team 50-54
7/22/2017
1.JOE FRASCA (MONUMENT, CO)
1.JON MILLS (MONUMENT, CO)
2.JOSEPH JOHNSON (COLORADO SPRINGS, CO)
2.JIM PETERSON (COLORADO SPRINGS, CO)
3.KENNY GREENE (HIGHLANDS RANCH, CO)
3.CHRIS BRANSON (SALIDA, CO)

Male Team 55-59
7/22/2017
1.KENNETH LEHMAN (DENVER, CO)
1.STEVEN RIDINGS (COLORADO SPRINGS, CO)
2.OWEN ELLIS (EVERGREEN, CO)
2.LARRY VOORHEES (EVERGREEN, CO)

Male Team 60-64
7/22/2017
1.JERRY HAYS (GLENDWOOD SPRINGS, CO)
1.MICHAEL COX (GRAND JUNCTION, CO)
2.MARK BUCKINGHAM (LITTELTON, CO)
2.MICHAEL GUIDRY (FORT COLLINS, CO)
3.OWEN RISS (COLORADO SPRINGS, CO)
3.GEORGE GORMAN (COLORADO SPRINGS, CO)

Male Team 65-69
7/22/2017
1.TOM KARAS (EVERGREEN, CO)
1.DAN SCHULER (LITTELTON, CO)
2.REFFORD ROBERSON (DENTON, TX)
2.TIM KUSS (CENTENNIAL, CO)
3.JIM VERPLANK (COLORADO SPRINGS, CO)
3.DAVID THORNSBY (COLORADO SPRINGS, CO)

Male Team 70+
7/22/2017
1.NORM SILVERS (COLORADO SPRINGS, CO)
1.CHARLES ABBOTT (STEAMBOAT, CO)

Male Team 70-74
7/22/2017
1.JACK BRADY (COLORADO SPRINGS, CO)
1.CARL DAVIS (PENROSE, CO)
2.JOHN RINEHART (MORRISON, CO)
2.WILLIAM OLIVER (COLORADO SPRINGS, CO)
3.JAMES KOTOWSKI (ARVADA, CO)
3.STEVEN COLE (BROOMFIELD, CO)

Male Team 75-79
7/22/2017
1.ROGER GANGER (PUEBLO WEST, CO)
1.DAVID RAYMOND (PUEBLO, CO)
2.JAMES MCVEIGH (COLORADO SPRINGS, CO)
2.RON OLIVARES (COLORADO SPRINGS, CO)

Mixed 19+
7/23/2017
1.CHRISTOPHER MCCABE (LITTLETON, CO)
1.TAYLOR POWERS (, CO)

Mixed 35+
7/23/2017
1.KENNETH LEHMAN (DENVER, CO)
1.KIM KESNER (HIGHLANDS RANCH, CO)
2.SCOTT LENNICK (LITTLETON, CO)
2.ROXANNE LENNICK (LITTELTON, CO)

Mixed 50-54
7/23/2017
1.WILLIAM SHRECK (ARVADA, CO)
1.SUSAN MOORE (COLORADO SPRINGS, CO)
2.REFFORD ROBERSON (DENTON, TX)
2.POLLY BRUINS (EL MIRAGE, AZ)
3.STEPHANIE MCDONALD (BUENA VISTA, CO)
3.CHRIS BRANSON (SALIDA, CO)

Mixed 55-59
7/23/2017
1.LORI MILLER (, CO)
1.WILLIAM CLARK (Silverthorne, CO)
2.TRACI BUCKINGHAM (Littleton, CO)
2.MARK BUCKINGHAM (LITTELTON, CO)
3.DAVID LUNDBERG (, CO)
3.JULIE FRYBERGER (LITTELTON, CO)

Mixed 60-64
7/23/2017
1.NONI PETERSON (COLORADO SPRINGS, CO)
1.JIM PETERSON (COLORADO SPRINGS, CO)
2.TIM KUSS (CENTENNIAL, CO)
2.GRACE JAWORSKY (KANSAS CITY, MO)
3.MARTHA GASSER (COLORADO SPRINGS, CO)
3.GEORGE GORMAN (COLORADO SPRINGS, CO)

Mixed 65-69
7/23/2017
1.DAN SCHULER (LITTELTON, CO)
1.LYNN ALDRICH (LAKEWOOD, CO)
2.RONALD MCWHIRTER (, CO)
2.NANCY ENGARD (Colorado Springs, CO)
3.BARBARA RIDINGS (, CO)
3.STEVEN RIDINGS (COLORADO SPRINGS, CO)

Mixed 70-74
7/23/2017
1.ALICE TYM (COLLEGEDALE, TN)
1.JOHN RINEHART (MORRISON, CO)
2.CHRISTIE BEAL (LAKEWOOD, CO)
2.STEVEN COLE (BROOMFIELD, CO)
3.EROL AGNOS (COLORADO SPRINGS, CO)
3.JACK BRADY (COLORADO SPRINGS, CO)

Mixed 75-79
7/23/2017
1.ROGER BRUGGEMAN (Colorado Springs, CO)
1.JOANN GASTON (COLORADO SPRINGS, CO)

| All Sports |